Úklid Luhu proběhl 15. března dopoledne. Iniciativa k akci vzešla ze strany Vědomic, Černěváci se ochotně připojili.

Asi 30 dobrovolníků se sešlo na Ostende ráno k úklidu. Dvacet bylo Černěváků, 10 Vědomických. Postupovalo se od Vědomic směrem na Černěves.

Odpad byl shromážděn u obecního úřadu v Černěvsi odkud byl odvezen na skládku.

Luh je čistý!!!

Díky všem dobrovolníkům za úklid lužního lesa!!!
Co se našlo v Luhu? 15. březen 2008 - obrázek

Co se našlo v Luhu? 15. březen 2008 - obrázek

Ráno 15. března se černěveští a vědomičtí pustili do úklidu Luhu.
Asi třicet dobrovolníků přišlo pomoci - dvacet z Černěvse a deset z Vědomic. Uklízet se začalo na vědomické straně a postupovalo se Luhem na Černěves.
Výsledek úklidu je halda odpadu, který bude odvezen na skládku a hlavně čistý Luh.
Jak dlouho asi zůstane vzácný lužní les čistý? Když se člověk u haldy sebraného harampádí zastaví, tak může vidět staré pneumatiky, zbytky zničených automobilů (Škoda 105, 120 atd.), zbytky palet pro transport zboží, haldy plastů a velký komunální odpad.
Je jasné, že ten, kdo tento odpad do Luhu vyváží se nad tím, že se chová "nemravně" nepozastaví. Dobrovolníci, kteří po těchto expertech uklidili si zaslouží díky.

Když přijedu do státu jako je Anglie nebo Holandsko, tak se ptám sám sebe, jak je možné, že jejich předzahrádky, ulice, parky (lesů tam moc nemají), dvorky jsou upravené a čisté. A odpověď je možné najít právě u té haldy harampádí z Luhu - asi by je nenapadlo vyvážet pneumatiky a vybrakovaná auta do lesů v okolí svých domů. Špína a nepořádek je průvodní znak chudoby, nefungujících komunálních služeb a přístupu občanů ke svému okolí a k sousedům. Česko je bohatá země s perfektně fungujícími službami, takže chyba je na straně právě těch, kteří se chovají jako čuňata.

Velké díky všem, kdo uklidili Luh!!!napsal Dan Fuksa
Úklid Luhu

Úklid Luhu

Nalezenci.cz - naděje pro všechny miláčky
Stránky obecního úřadu obce Černěves.

drogy-info.cz
Teď je čas darovat krev
TJ Černěves byla založena v roce 1993.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one