Co se našlo v Luhu? 15. březen 2008

Co se našlo v Luhu? 15. březen 2008 - obrázek

Co se našlo v Luhu? 15. březen 2008 - obrázek

Ráno 15. března se černěveští a vědomičtí pustili do úklidu Luhu.
Asi třicet dobrovolníků přišlo pomoci - dvacet z Černěvse a deset z Vědomic. Uklízet se začalo na vědomické straně a postupovalo se Luhem na Černěves.
Výsledek úklidu je halda odpadu, který bude odvezen na skládku a hlavně čistý Luh.
Jak dlouho asi zůstane vzácný lužní les čistý? Když se člověk u haldy sebraného harampádí zastaví, tak může vidět staré pneumatiky, zbytky zničených automobilů (Škoda 105, 120 atd.), zbytky palet pro transport zboží, haldy plastů a velký komunální odpad.
Je jasné, že ten, kdo tento odpad do Luhu vyváží se nad tím, že se chová "nemravně" nepozastaví. Dobrovolníci, kteří po těchto expertech uklidili si zaslouží díky.

Když přijedu do státu jako je Anglie nebo Holandsko, tak se ptám sám sebe, jak je možné, že jejich předzahrádky, ulice, parky (lesů tam moc nemají), dvorky jsou upravené a čisté. A odpověď je možné najít právě u té haldy harampádí z Luhu - asi by je nenapadlo vyvážet pneumatiky a vybrakovaná auta do lesů v okolí svých domů. Špína a nepořádek je průvodní znak chudoby, nefungujících komunálních služeb a přístupu občanů ke svému okolí a k sousedům. Česko je bohatá země s perfektně fungujícími službami, takže chyba je na straně právě těch, kteří se chovají jako čuňata.

Velké díky všem, kdo uklidili Luh!!!napsal Dan Fuksa
16.03.2008 11:24:13
tjcerneves
Nalezenci.cz - naděje pro všechny miláčky
Stránky obecního úřadu obce Černěves.

drogy-info.cz
Teď je čas darovat krev
TJ Černěves byla založena v roce 1993.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one