Tenisová tradice začíná na českém území v roce 1892 založením I. českého lawn-tenisového klubu v Praze. V roce 1918 pak byla založena Československá tenisová asociace.

Prvním významným jménem českého tenisu je Karel Koželuh, který už ve čtrnácti letech získal trenérské místo v mnichovském Tennis klubu.

Slávu českému tenisu nepřímo zajistil také Jaroslav Drobný, v letech 1947 –1955 se neustále pohyboval v první desítce světového tenisového žebříčku a v roce 1954 vyhrál Wimbledon. Bohužel nepřímo, neboť po komunistickém puči v roce 1948 raději zvolil emigraci, než pobyt v totalitním Československu. Emigrace je ostatně pro český tenis příznačná.

V sedmdesátých letech český tenis dosáhl na vrchol, když Jan Kodeš vyhrál v roce 1974 Wimbledon.

V tenisu dosáhli světového věhlasu dále například emigrant Ivan Lendl, který se několikrát stal vítězem prestižních světových soutěží, mimo jiné už v roce 1980 vyhrál Davis Cup.

Z žen se nejvíce proslavila Martina Navrátilová (také emigrovala), která dokázala triumfovat na všech grandslamových turnajích.

Mezi současné hvězdy českého tenisu patří Nicole VaidišováTomáš Berdych. Oběma patří shodně desátá příčka ve světových žebříčcích.

Nalezenci.cz - naděje pro všechny miláčky
Stránky obecního úřadu obce Černěves.

drogy-info.cz
Teď je čas darovat krev
TJ Černěves byla založena v roce 1993.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one